گلی از گلهای بهشت

رسول الله (صلی الله علیه و آله): إنّ الوَلدَ الصّالِحَ رَیحانَةٌ مِن رَیاحِینِ الجَنَّةِ (فرزند صالح گلی از گلهای بهشت است )

همایش تحولات جمعیتی موسسه امام خمینی رضوان الله علیه/دانلود نمایشگاه

درود خدا بر آیه الله مصباح یزدی که بدون چشم داشت، به آرمان های رهبر حکیم انقلاب خدمت می کند، در زمانه ای که برخی وادادگان غرب، در حال حراج دستاوردهای شهدایی چون مصطفی احمدی روشن هستند...! همایش علمی-پژوهشی تغییرات جمعیتی که اخیرا در موسسه امام خمینی(قدس سره) قم برگزار شد، باعث خشنودی نائب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شد و جای تقدیر فراوان دارد. امید که هنرمندان و نویسندگان ما از دستاوردهای این همایش ملی، استفاده کنند و نگذارند بیش از این از ناحیه کاهش جمعیت ضربه بخوریم. انشاء الله.

سایر مطالب مرتبط: 

- محورهای همایش و موضوعات آن: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/230

- پیام آیه الله سبحانی به همایش جمعیت: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/284

- نمایشگاه هایی درباره جمعیت: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/286

- دانلود متن کامل کتابگفتگو بااندیشمندان علوم انسانی درباره جمعیت: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/282

- دانلود pdf مبانی فقهی تغییرات جمعیتی: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/281

- pdf مقالات همایش جمعیت/مجله معرفت فرهنگی-اجتماعی: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/280

- متن مجله خانه خوبان ویژه همایش جمعیت: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/283

- پوستر همایش: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/273

- نشست مسئولین همایش: http://hamayesh.iki.ac.ir/node/268

- بحران جمعیتی آینده ایران: http://velayat.iki.ac.ir/node/154/tahlil

تذکر 18 سال پیش رهبر انقلاب درباره جمعیت‌ و بی‌توجهی هاشمی رفسنجانی + سند: http://velayat.iki.ac.ir/node/152/tahlil

منبع صهیون پژوه

بازار آلوده ای که در اختیار کودکان و نوجوانان است/تصاویر

اکثر شخصیت ها و داستانهای این بازی ها الگو گرفته از فیلم های مستهجن هالیوودی است و آنچه که والدین یک کودک برای تربیت صحیح فرزندانشان مایل نبودند آن ها را ببینند، فراهم می کند.
به گزارش گلی از گلهای بهشت به نقل از بلاغ، بسیاری از خانواده های ایرانی در این فکرند که برای کنترل ذهنیات و تحرکات جنسی فرزندانشان باید فیلم ها و برنامه های سینمایی یا تلویزیونی آنها را کنترل و محدود کنند غافل از اینکه بازی های رایانه ای که خود والدین برای فرزندانشان تهیه می کنند و نظارت خود در این زمینه را فقط به دیدن عکس روی جلد این بازیها محدود می کنند ، زمینه وقوع یک فاجعه ی فرهنگی بر روی شخصیت فرزندانشان را فراهم می کنند.

خانواده ای که طرح کنترل جمعیت انگلیس را زیر سوال برد ‌+‌ تصاویر

یک زن و مرد انگلیسی باداشتن 16 کودک بعنوان پرجمعیت ترین خانواده انگلیسی معرفی شدند که بنا به ادعای خود گوش به حرفهای طرح کنترل جمعیت در کشورشان نداده اند.
نوئل و سوئی ردفورد ، زوج جوان انگلیسی هم اکنون دارای 16 فرزند هستند که آخرین بچه آنها ماه گذشته به دنیا آمده است.
این خانواده دارای 9 پسر و 7 دختر است و پدر و مادر این خانواده از وضع موجود بسیار ابراز رضایت می کنند.

هشدار مقام معظم رهبری درباره پیر شدن جمعیت ایران: ادامه سیاست تحدید نسل، اشتباه بود!!

مقام معظم رهبری برای دوم بار درباره پیر شدن جمعیت هشدار داده اند. ایشان در سفر به خراسان شمالی، در جمع مردم بجنورد. نسل جوان پرنشاط، تحصیل کرده و شجاع را یکی دیگر از ثروت های زیربنایی ملت ایران برشمردند.
 

حضرت آیت الله خامنه ای، ادامه برنامه های تحدید نسل را اشتباه خواندند و خواستار افزایش نسل شدند.

این بخش از بیانات ایشان را بشنوید.

دریافت

ترویج فرهنگ ازدواج مجدد

یکی از مهم ترین حوزه های جامعه شناسی، مطالعه خانواده و ازدواج است. ازدواج نهادی است که از طریق آن مرد و زن با هم پیمان زناشویی می بندند، اما این پیوند ممکن است به دلایلی منجر به شکست شود و یا با فوت یکی از زوجین از هم گسیخته گردد. جدایی زن و مرد از یکدیگر، مشکلات زیادی را بر سر راه فرد طلاق گرفته و یا همسر از دست داده قرار می دهد و چنانچه زندگی زناشویی جدیدی آغاز گردد، تا حدودی شرایط زندگی افراد یاد شده، تغییر خواهد کرد.

مسئولیت های وزارت بهداشت در ارتقای سلامت باروری

مقدمه

امروزه مشغله های کاری، تحصیلی و فراوانی ایاب و ذهاب و کمی وقت و زمان در جوامع شهری موجب گردیده که مردم بخصوص جوانان از غذاهای آماده و فست فودی استفاده نموده و از دسترسی به انواع مواد غذایی لازم که متشکل از ویتامین ها و املاح و مواد معدنی لازم بوده محروم شوند و این معضل جهان امروز می تواند در سلامت جوانان امروز و بخصوص بانوان و فرزندان نسل آینده این سرزمین مؤثر و حیاتی باشد. لذا پیشنهاد می گردد تا با تشویق و ترغیب نسل امروز بتوانیم فرزندانی رشید، مقاوم، سالم و تندرست برای آینده این مرز و بوم رقم زنیم.

دانستنی هایی در مورد ویتامین ها و مواد معدنی و اثر بر باروری:

کلیپ صوتی رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت

آمارهای روند رشد جمعیت درکشورنشان می دهد که رشد جمعیت در دهه ی گذشته نسبت به دهه های قبل کاهش چشمگیری داشته است.همین امر سبب شد تا مقام معظم رهبری مدتی پیش ادامه یافتن سیاست های کنترلی جمعیت را ناکارآمد بدانند و ادامه ی آن را خطایی بزرگ بخوانند.

دریافت

وظیفه دولت اسلام در فراهم کردن تسهیلات ازدواج‏

جان شما و جان جمعیت!!

بر عهده حکومت اسلام است که راه تزویج را به روی مردم باز کند؛ و مشکلات دختر و پسر و زن و مرد را در این امر از میان بردارد؛ تا با برنامه‏های صحیح، دختران و پسران در ابتدای بلوغ بتوانند ازدواج کنند و اولاد بیاورند، و در عین حال به تحصیل علوم لازمه نیز بپردازند، بطوری که ازدواج ابداً مانع پیشرفت و ترقّی نباشد، و داشتن اولاد یک أمر طبیعی و معمولی و قابل سازش با صنعت و فنّ و حرفه و علم به شمار آید.

در حکومت اسلام مردانی که در معرکه جنگ و جهاد به درجه شهادت می‏رسند، باید برای ازدواج زنان آنها برنامه درست تنظیم گردد که پس از انقضای عِدّه فوراً شوهر کنند و بی‏سرپرست نگردند و بدون شوهر نمانند؛ و نیز اولاد متعدّد بیاورند تا به زودی محلّ خالی مجاهدین پر گردد.

سیاستهای جمعیتی وهابیت و صهیونیسم!!

شرط ورود زنان یهودی به بهشت به دنیا آوردن ۸ فرزند است!!

خودشان دنبال ازدیاد جمعیت اند!!!

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از دبیران الهیات مدارس شهرستان تربت جام اظهار داشت است: «مخالفان در کشورهای شیعه نشین همان سیاست صهیونیست ها را در مسئله زاد و ولد دنبال می کنند، به این معنا ضمن آنکه خودشان به شدت به فکر ازدیاد جمعیت هستند، اما شیعیان را به کنترل و کاهش جمعیت ترغیب می کنند.

چرا غرب برای ایران کاهش جمعیت را توصیه می کند؟

یک بام و دو هوا!!!

بوش پدر و خانواده او!!

افزایش جمعیت فرصت است یا تهدید؟ چرا تمام رسانه های غربی برای ایران کاهش جمعیت را توصیه می کنند؟ افزایش جمعیت چه آثاری در پی دارد؟ نظر برژینسکی در مورد کاهش جمعیت ایران چیست؟ آیا سیاست کاهش جمعیت جهان یک دستور ماسونی است؟ برای رازگشایی از این سوالات با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...

گلی از گلهای بهشت به نقل از گروه گزارش ویژه مشرق: مساله کنترل جمعیت یکی از موضوعاتی است که رسانه های غربی پی در پی آن را تبلیغ می کنند اما اهداف نهایی آنان از کاهش زاد و ولد نسل بشر و به ویژه در کشورهایی مثل ایران چیست؟

هراس آمریکا از سلاحی در خانه های ایرانی!!

فرزند بیشتر، زندگی بهتر

آمریکا و اسرائیل برای جمعیت ایران چه کرده اند؟

ذوق زدگی آمریکایی ها به این جهت است که نرخ باروری ایران از حدود 4.6 فرزند در اوائل دهه 60 شمسی به کمتر از 1.8 فرزند در سال های اخیر رسیده است.

به گزارش گلی از گلهای بهشت به نقل از فرهنگ نیوز، دین مبین اسلام، انسان، مهمترین مخلوق خداوند و خلیفه او بر روی زمین است. قرآن کریم ، در تجلیل از مقام انسان می فرماید: « کسی که انسانی را بکشد گویا همه مردم را کشته است و کسی که انسانی را زنده کند گویا همه انسان ها را زنده کرده است.»( سوره مائده آیه 32)

مهمترین چالش های ناشی از کاهش جمعیت در ایران آینده

نتایج پیش بینی های سال 2010 سازمان ملل متحد درباره تحولات باروری نشان می ‏دهد که در صورت ادامه روند کنونی کاهش باروری و تحقق پیش بینی های یادشده، کشور ما با مسائل و چالش های گوناگونی روبه رو خواهد شد که مهم‏ترین آن‌ها عبارت ‌اند از:

ـ چالش های جمعیتی:

نگاهی بر سیاست های کشورهای غربی در خصوص کاهش جمعیت ایران:

در قبل از انقلاب، ستاره فرمانفرمایان، دختر یکی از به اصطلاح شاهزادگان و افراد با نفوذ قاجار که به مادر مددکاری اجتماعی ایران ملقب بوده در سال‌های دهه 50 و 60 میلادی، به دعوت سازمان ملل متحد، برای اجرای طرح‌های مددکاری اجتماعی در خاورمیانه به عراق و پس از آن به مصر، سوریه و لبنان سفر کرد.

پیامدهای اسفبار کاهش جمعیت ایران!

برژینسکی می گوید «از فکر کردن به حمله پیش‌دستانه علیه تأسیسات هسته‌ای ایران اجتناب کنید و گفت‌وگوها با تهران را حفظ کنید. بالاتر از همه، بازی طولانی‌‌مدتی را انجام دهید، چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست».

به گزارش گلی از گلهای بهشت به نقل از فارس نیوز  امروزه بسیاری از کشورها در حالت   عدم تعادل جمعیتی قرار دارند، از یک سو کشورهای در حال توسعه با مشکلات و مسائل رشد بی رویه جمعیت دست و پنجه نرم می کنند، از سوی دیگر جوامع توسعه یافته از نتایج منفی شدن رشد جمعیت و سالخوردگی جمعیت رنج می برند، به عبارت دیگر، اکثریت کشورهای جهان به نوعی با مسائل ناشی از عدم تعادل جمعیتی مواجه اند.

برخی از آثار و پیامدهای کاهش جمعیت عبارتند از:

جنگ جمعیتی آمریکا علیه جهان،بخصوص اسلام، بویژه شیعه+پاورپوینت

طی سه دهه اخیر میزان ناباروری در جهان اسلام به ویژه کشورها و مناطق شیعه نشین مانند ایران، عراق، بحرین، لبنان، شرق عربستان چندین برابر شده است!!

دشمنان اسلام ، در طول تاریخ برای از بین بردن مسلمانان از دو شیوه اصلی استفاده کرده اند. شیوه نخست فاز نظامی بوده، یعنی کشتن مسلمانان در نبردهای مختلف.

اما شیوه دوم فاز ترور بوده که خود شامل سه بخش می شود. نخست ترور شخصیت های دینی، فرهنگی، سیاسی و غیره. دوم ترور و کشتار دسته جمعی با استفاده از شیوه های مختلف. سوم ترور بیوتروریسم.

سیاست های جمعیتی در کشورهای غربی

آلمان

-پیشنهاد آنگلا مرکل: پرداخت حقوق ۱۸۰۰ یورویی برای مادرانی که مراقب فرزندان خود در خانه هستند.

-تصویب قانونی برای کمک به مهاجرانی که چندین سال در این کشور زندگی کرده و فرزندانشان تا ۱۷ سالگی در آلمان تدریس می کنند.(از جمله پرداخت کمک هزینه تحصیل و اختصاص سبدهای حمایتی جهت کمک مالی به آنها)

-ارائه طرح «کریستینا شرودر» وزیر امور خارجه آلمان مبنی بر: اختصاص مرخصی بدون حقوق به پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها جهت نگهداری از نوه هایشان.

-حمایت کمک مالی به والدین شاغلی که به دلیل تولد فرزند و یا بواسطه نگهداری از فرزند خود دستمزدی دریافت نکرده اند به شکل زیر: ۱. پرداخت دو سوم دستمزد با افزایش ۳۷۵/ ۲ دلاری در هر ماه(برای والدینی که دستمزد دریافت نکرده اند) ۲. پرداخت ۱۰۰ درصد حقوق(برای والدینی که حقوق پایین تری دریافت می کنند)

-اگر یکی از والدین در مرخصی باشد تا ۱۲ ماه میتواند به صورت فوق در مرخصی بماند با ضمانت این مسئله که بعد از ۱۲ ماه به شغل قبلی خود بازگردد.

سیاست های جمعیتی در کشورهای شرقی

روسیه

-اختصاص ۵۳ میلیارد دلار بودجه کشور برای افزایش نرخ زاد و ولد.

-ایجاد کودکستان رایگان، کاهش قیمت مسکن و پرداخت پول به مادرانی که بیش از دو کودک دارند.

-حمایت مالی از خانواده هایی که برای اولین یا دومین و حتی سومین بار صاحب فرزند می شوند.

-معافیت مالیات تا سقف تعیین شده برای خانواده هایی که صاحب فرزند می شوند.

-حمایت مالی برای تربیت و رشد فرزندان به صورت سبد کالای حمایتی و نیز به صورت پرداخت نقدی به خانواده ها.

جنگ جمعیتی!!

در جنگ کنترل دشمن بر منابع خویش، از طریق کشتن جنگجویان، کاستن سیطره، کم کردن مصرف و اگر لازم باشد کاهش جمعیت دشمن، به حداقل رسانده می شود. برای کاهش جمعیت از دو روش غیر مسلحانه و مسلحانه استفاده می شود.

۱- عملیات نظامی غیر مسلحانه

جنگ جمعیتی به روش غیر مسلحانه یکی از انواع جنگ می باشد که به جای صرف هزینه های هنگفت برای کشتن انسان ها و ریختن خونشان از به دنیا آمدن آن ها جلوگیری می کند.

تاریخچه

مقاله مفید: کنترل موالید از دیدگاه اسلام

مقدمه

هر چند از نرخ رشد جمعیت جهان از گذشته های دور تا به امروز، اطلاع دقیقی در دست نیست؛ اما مطالعات جمعیت شناسی بیانگر آن است که جمعیت جهان به سرعت افزایش یافته است و می توان حدس زد که سیر تحولات در زمینه کشاورزی و صنعتی، بهبود شرایط بهداشتی، بویژه پیشرفت علوم پزشکی و به تبع آن کاهش مرگ و میر، تأثیر به سزایی در افزایش جمعیت جهان داشته است.

قبل از آنکه نظر محققان و اندیشمندان جمعیت شناس به مسئله افزایش جمعیت و محدود بودن منابع طبیعی، جلب شود، توصیه سیاستمداران همواره در جهت تکثیر نفوس و افزایش جمعیت بود که منبع ثروت و قدرت به شمار می آمدند. سیاست ها و تدابیر جمعیتی از دهه های پایانی قرن هیجدهم با طرح دیدگاه «مالتوس» به موضوع تنظیم خانواده، آغاز شد.[۱] در ایران، سیاست های جمعیتی مبتنی بر تنظیم خانواده، طی دو مرحله اتخاذ و به مورد اجرا گذاشته شد. مرحله نخست، پیش از انقلاب و حدوداً از سال های ۱۳۴۱ آغاز شد و برای اولین بار دولت به مسایل جمعیتی توجه کرد. در برنامه سوم عمرانی، مسئله جمعیت مورد عنایت قرار گرفت و در سال ۱۳۴۶ واحدی به نام «بهداشت و تنظیم خانواده» در وزارت بهداری وقت شکل گرفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
پیش به سوی تولد و تربیت سردارن سپاه مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه)
چه کنیم که فرزندانی صالح و سالم داشته باشیم!؟؟
شعارهای ما:
اولین قدم برای داشتن فرزند سالم و صالح انتخاب همسر شایسته است!
فرزند سالم در خانواده سالم !
تقوا و زندگی سالم = فرزندان صالح
فرزند آیینه تمام نمای والدین است
فرزند بیشتر آینده ای بهتر (البته نه در هر منطقه و نه در هر خانواده!! قشر متدین و فرهیخته جامعه که توانایی تربیت فرزندان سالم و صالح را دارند در صورت کم کاری روز قیامت یقینا مسئول خواهند بود!)
Designed By Erfan Powered by Bayan