گلی از گلهای بهشت

رسول الله (صلی الله علیه و آله): إنّ الوَلدَ الصّالِحَ رَیحانَةٌ مِن رَیاحِینِ الجَنَّةِ (فرزند صالح گلی از گلهای بهشت است )

اسامی سفارش شده برای فرزندان پسر

 • ۹۷۵۴ نمایش
 • از حقوقی که فرزند بر پدر و مادر دارد، انتخاب نام نیک می باشد، به نحوی که نام نیک در دنیا و آخرت برای انسان وسیله ی شرافت و سربلندی و برکت می باشد.

  متاسفانه در چند دهه اخیر گویا اسامی اسلامی رنگ باخته و نام هایی متاثر از فرهنگ غرب یا ایران باستان (دوران گبر و آتش پرستی) !!! رواج پیدا نموده اند! براساس آیات و روایات متعدد، روز قیامت هر کس را با همان نام خودش صدا می زنند و حال اگر این نام برگرفته از اسامی ائمه اطهار(علیهم السلام) و بزرگان دین باشد مایه سرافرازی فرد می گردد،

  چنانچه نقل شده است: روزی فردی به امام صادق (علیه السلام) عرض نمود: فدای شما شوم؛ ما فرزندانمان را به نام شما و نام های پدران شما نامگذاری می نماییم، آیا این عمل برای ما سودی دارد؟

  امام صادق (علیه السلام) فرمودند: آری؛ به خدا سوگند برای شما سود دارد و سپس فرمودند: «آیا مگر دین جز دوستی می باشد؟ خداوند به رسولش فرموده است: به مردم بگو: اگر شما خداوند را دوست می دارید باید از من پیروی کنید تا خدا نیز شما را دوست بدارد و گناهانتان را ببخشد، و همچنین ایشان فرموده اند: نخستین احسانی که یکی از شما به فرزند خود می کند، انتخاب نام نیک برای اوست. پس بکوشید و برای فرزند خود نام نیک انتخاب نمایید.»

  علاوه بر این ائمه اطهار (علیهم السلام) نام هایی را جهت فرزندان ذکور سفارش فرموده اند ؛

  در این زمینه  حضرت امام کاظم (علیه السلام) می فرمایند: «هر خانه ای که در آن فرزندی به نام «مُحَمَد» یا «اَحمَد» یا «عَلی» یا «حَسن» یا «حُسین» یا «جَعفر» یا «طالِب» یا «عَبدالله» باشد، فقر و تنگدستی در آن خانه وارد نخواهد گردید »

  و همچنین امام رضا (علیه السلام) فرموده اند: «هر خانه ای که در آن نام «مُحَمَد» باشد اهل آن خانه در خیر و خوبی خواهند زیست»

  و بر این اساس نیز از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است: «ما تمام فرزندان خود را در اول «مُحَمَد» می نامیم و چون هفت روز سپری گردید، اگر خواستیم نام او را تغییر می دهیم.»

  همچنین از پیامبر (صلی الله علیه و آله) درباره ی فضیلت بعضی از اسامی روایت شده است که ایشان فرموده اند: «اگر مردم در جلسه مشورت خود کسی را که نامش «مُحَمَد» یا «حامِد» و یا «اَحمَد» است، شرکت دهند، خیر آنان فراهم خواهد گردید»

  و همچنین فرموده اند: «در هیچ خانه ای سفره ای گسترده نمی شود که شخصی به نام «مُحَمَد» یا «اَحمَد» بر سر آن حاضر شود، جز آن که خداوند متعال، آن منزل را در هر روز دو مرتبه تقدیس می فرماید،»

   و در حدیثی دیگر از امام رضا (علیه السلام) نقل شده است که این بزرگوار فرموده اند: «هنگامی که فرزند خود را «اَحمَد» نام گذاری می نمایید، او را احترام کنید و در مجلس برای او جا باز کنید و صورت خود را در مقابل او در هم نکشید ( و به او غضب ننمایید).»

  منابع:

  1- شیخ صدوق. عیون الاخبار الرضا (ع)، ج2: 29.

  2- علامه مجلسی. بحارالانوار، ج104: 131.

  3- حسینی بهارانچی. آیین همسرداری و آداب زندگی در اسلام: 100- 103.

  بر کرفته شده از قدس آنلاین

  منتظر مطالب بیشتر در این زمینه باشید

   

  مطلب جدید!!! لطفا روی عنوان ذیل کلیک کنید :

  نام نیکو از منظر اسلام

  چند نکته  جدید برای همه عزیزانی که بخاطر حب و بغض هائی موجود از این پست خوششان نیامده!

  تاریخ افزودن این مطلب6/12/1392

  1- ما با سنتهای قدیمی و یا اسامی که با عقل و شرع منافاتی ندارند مشکلی نداریم ، اتفاقا اسلام هم این سنتها را نفی نکرده و حتی روایاتی وجود دارد در تائید عید نوروز ایرانیان!

  2- در ضمن هیچ کس حق ندارد دیگری را مجبور کند که چه اسمی را برای فرزندانش انتخاب کند و حتی در آموزه های سلام هم چنین چیزی وجود ندارد! فقط از برخی اسمها که مخصوص خداوند است یا اسمهائی که با کرامت انسانی منافات دارد نهی شده است مانند چند اسمی که ذکر خواهند شد) و به برخی از اسمها سفارش شده است!

  3- برخی اسامی اسلامی را کهنه ، قدیمی و بی کلاس میدانند (اعتقادا یا عملا و یا هر دو) و اسامی ایرانی را جدید و با کلاس!! در حالی که قدمت اسامی ایرانی چند هزار سال بیشتر اسامی اسلامی است!

  4- برخی اسامی اسلامی را عربی می دانند در حالی که ما آنها را اسلامی می دانیم و نه عربی و اسلام متعلق به همه مردم جهان است نه اعراب!! امثال اسامی عربی اینها هستند ثعلب یعنی روباه ، کلب یعنی سگ ، حمار یعنی خر یا حمیر یعنی خر کوچک و... که به برکت اسلام شیوع این اسامی در بین عربها کمتر شد!!! که البته باز جریانی در بین عربها به وجود آمده که مانند برادر ایرانی اش در حال زنده کردن و شیوع دوباره همان اسامی جاهلی باستانی با عنوان تجدد ، باکلاسی و فرهنگ است!!! 

  5- اسامی محمد ، فاطمه ، زهراء ، علی ، جواد ، رضا ، تقی ، نقی ،هادی ، جعفر، مهدی و... همه اسلامی و شیعی هستند که به جز چند تا از آنها بقیه در بین اعراب اصلا شیوع ندارد یا بسیار کم است !

  اما متاسفانه در بین ما ایرانیها و شیعه هم چند وقتی است که برخی جریانهای ناسیونالیستی برای خاموش کردن نور اسلام و زنده کردن جاهلیت قدیم و باستان گرائی ، این اسامی را که نماد حق و حقیقتند را  تمسخر کرده (نمونه اش اسامی جعفر و تقی و نقی است که از آنها به عنوان شخصیت جوک  و فکاهی استفاده می کنند و متاسفانه حتی در فیلم و سریالهای صدا و سیما هم هر چه بی سواد و روستائی و کارگر نامشان یا تقی است و یاجعفر و.... ) و اسامی باستانی را ترویج می دهند! که متاسفانه در مقیاس وسیعی به نتیجه هم رسیده اند. و اگر کمی در اینترنت جستجو منید این جریان طوفانی بپا کرده و خیلی ها دانسته یا ندانسته با این جریان همسو شده اند!

  اقدامات رژیم منحوس پهلوی در این راستا و همچنین حمایتهای استکبار از این جریانها از زمان پهلوی ها تا کنون است!

  به این پوستر که در جهت همان جریان تهیه شده ملاحظه فرموده و نظرتان را در مورد آن بیان فرمائید؛  6- در نهایت عزیزانی که عاشق میراث باستانی ایران (به طور مطلق) هستند به این حدیث توجه کنند!

  در حدیث ریان بن شبیب از امام رضا علیه السّلام نقل است که آن حضرت فرمود : اى پسر شبیب! اگر مى خواهى که به درجات اعلاى بهشت برسى ، با ما باش ! به غم ما غمگین باش و به شادى ما شاد! و بر تو باد ولایت ما! که هر کس سنگی را دوست داشته باشد، خداوند در روز قیامت او را با آن محشور کند.

  این مطلب در پستی مجزا بنام چند نکته در مورد اسامی ایرانی و اسامی اسلامی  منتشر شد

   

  لطفا از پستهای جدید این وبلاگ هم دیدن فرمائید!

  پوستر شهادت حضرت زهراء سلام الله علیها

  مشاهده و دانلود 38 قسمت از کارتون بره ناقلا

  فرزند بیشتر تربیت بهتر!

  15 نکته کلیدی در تربیت فرزند

  کودکان خود را نترسانیم!

  مشاهده و دانلود 53 قسمت از کارتون برنارد

  استفاده حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) از شعر و لالائی برای تربیت کودکان

  نحوه پاسخ به سوالات جنسی کودکان:

  فیلم مستند ابتذال در مهدکودکها و برنامه کودک سیما !!!

  زودپز ازدواج

  درد دل چند تا دختر مجرد !+عکس

  تاثیر اشتغال زنان بر اجتماع ، ازدواج جوانان و نسل آینده

  فلسفه خنده و گریه کودک در گهواره + فیلم

  7 فرمان دین برای افزایش محبت در زندگی و دوری از طلاق های عاطفی

  حیا و عفت جنسی والدین در مقابل فرزندان

  اثبات وجود خدا (برای کودک و نوجوان و جوان به صورت جداگانه)

  چند چرای مهم درباره کودکان!!

  آسیبهای کارتون «باب اسفنجی» به بنیان خانواده !!

  روزهای قمر در عقرب سال93

  کودک ۵ ساله چه سوالی از رهبر پرسید؟ و چه خواست؟ 

  با سلام. برای برگزاری یک جشن تکلیف برای دختر  در منزل که علاوه بر جنبه شادی جنبه تبلیغی برای مدعوین داشته باشه چه برنامه هایی رو پیشنهاد میدید؟ لطفا اگر ممکنه نظراتتون رو ایمیل کنید
  akbarim85@yahoo.com
  خیلی ممنون آموزنده بود
  تشکر...
  عالی بود
  با سلام. پیشنهاد می کنم از سایت ما بازدید فرمایید:
  مرکز فرهنگی پرما (وابسته به نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز)
  تشکر- همچنین اگر با مرکز فارا (مرکز مطالعاتی با محوریت آثار استاد مطهری) و حوزه دانشجویی دانشگاه علومپزشکی شیراز تبادل لینک داشته باشید مفید است. تشکر
  با سلام. پیشنهاد می کنم از سایت ما بازدید فرمایید:
  مرکز فرهنگی پرما (وابسته به نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز)
  تشکر- همچنین اگر با مرکز فارا (مرکز مطالعاتی با محوریت آثار استاد مطهری) و حوزه دانشجویی دانشگاه علومپزشکی شیراز تبادل لینک داشته باشید مفید است. تشکر
  باسلام بسیارعالی بود حقیقتا اینقدر مطالب این سایت ارزشمند آموزنده وانسان ساز وعالی  است که کلام از بیان اینهمه معنویت قاصر است
   
  اجرکم عندالله
  سلام علیکم
  دعا کنید که انشاء الله خداوند به وقتمان برکت داده و توفیق بیشتر عنایت فرماید!
  یا حق
  اسم من مجید اسم  پسرم رو گذاشتم سامیار....از اسم های عربی به شدت بدم می آید..خدا روشکر اکثر مردم دارن دوباره اسم های ایرانی رو زنده میکنند...این مطلبی که شما نوشتید عین عرب پرستی است ودروغ...یا اصلا احادیث شما درست... ما ایرانی هستیم وایرانی باقی میمونیم....
  سلام
  با این وجود پس شما هم  فارس پرست یا ایران پرست هستید!!!
  ما خدا پرست و مسلمانیم نه گبر و زرتشت و آتش پرست!!! در ضمن ایرانی هم هستیم و از گبر و زرتشت و آتش پرست و میراث اینها هم بیزاریم!
  یا حق

  من که عاشق اسمم هستم ، اسماء ائمه همگی زیبا هستند. اما حقیقتا محمد نیکوترین اسم هاست. خدا قوت

  متاسفم که هنوز اینقدر از تاریخ بی بهره اید که دوران ایران باستان را دوران آتش پرستی میدونید. همین کارهاست که دین در دید چهار نفر انسان ظاهر بین سیاه میکنه. من مسلمانم دینمم دوست دارم افتخارم میکنم شیعه هستم اما گذشتمم دوست دارم. شما دنباله رو همون افاضات افراطی  هستید که توی تریبون نماز جمعه جشن چهارشنبه سوری رو جشن آتش پرستی میدونه. از این رکود و بی اطلاعی دست بردارید و سعی کنید به همه ادیان و اعتقادات راستین احترام بگذارید. اگر اسلام نبود من ترجیح میدادم از دین پیروی کنم که دوستی و محبت سرلوحه کارش بوده و هست. لطفا ایتفدر افراط و تفریط نکنید.  شدیدا از رویکرد سایت شیعه 24 بدم اومد و احتمالا عضویتم رو لغو می کنم.
  مطمئن باشید تاریخ رو کمتر از شما نخوانده ام و این را هم مطمئن باشید که اگر در آن تاریخی که شما خوانده اید افتخاری از ایران باستان وجود دارد کلا  نوشته همان سلاطین و پادشاهان ظالم است که حقائق را وارونه جلوه کرده اند (به عنوان مثال انوشیروان عادل یکی از بزرگترین دروغهای تاریخ است!) و برخی در دوران معاصر بر آن دامن زده اند ! همانطور که الان قدرتهای بزرگ صدهزارتا صدهزارتا انسان ب گناه را به اسم مبارزه با تروریسم می کشند آنوقت اگر یکی از خودشان کشته شود فریاد وا حقوق بشرا سر می دهند!
  در ضمن دین خدا فقط یکی است و کلمه «ادیان الهی و راستین» یک مغالطه است !
  و مسلما دینی که مورد تائید خدا نیست  «دین شیطان است»! چه مربوط به گذشته ما باشد و چه نباشد!
  در زمان خودش حق با شماست دین خدا و دین الهی بوده ولی تاریخ مصرفش با آمدن پیامبر صاحب شریعت بعدی به اتمام رسیده است!


   

  سلام

  خسته نباشید

  واقعا مطالبتون عالیه

  در جواب دوست گرامی آقا مجید باید بگم تعیین اسم فرزند نهایتا به عهده خود شماست

  اما این حق فرزندتون به گردن شماست .امروز با این اسم هایی که شما ایرانی باستانی میدونید و میخواهید برگردید به دوران گذشته و اینده رو فدای گذشته خودتون میکنید.نهایتا فردای قیامت فرزند شما این سوال رو ازتون میکنه که چرا این اسم؟وشما میگید من به روش نیاکانم عمل کردم

  مثل افرادی که دین اسلام رو برنتابیدن و گفتن ما به ایین پدرانمان استواریم کما اینکه در جهل و خودپرستی بودند.

  در جواب اقا امین عزیز هم میگم بهتره قبل از اینکه تعصب بیجا باعث عصبانیتتون بشه کمی مطالعات تاریختون رو بالا ببرین.با گفته چند نفر که اره ما زرتشت بودیم و یکتا پرست موضع گیری نکنین.با استناد به تاریخ حرف بزنیم خیلی بهتره.البته قبول دارم که ایرانیها یکتا پرست بودند.اما به دلیل تحریفاتی که بعدها یهود در زمان خشایار شاه روی اصل یکتا پرستی انجام داد تقریبا ایرانیها را که آتش را سمبل قرار داده بودند به پرستش آتش دعوت کردند.با مطالعه تاریخ با جناب مرداک و برادر زاده اش استر که تماما خشایار شاه را تحت تاثیر خود قرار داده بودند بیشتر اشنا بشید.

  در ضمن انسان عاقل همیشه به فکر تکامل میره .اسلام کامل ترین دین هست.شما که ادعای متمدن بودن دارید باید بدونید که ایرانیها نه فقط بخاطر یکتاپستی بلکه بخاطر هوش و قوه درک بالایی که داشتند در همه دنیا معروف شدند.تا جایی که رسول اکرم(ص)فرمودند:علم اگر در ثریا هم باشد مردمان سرزمین پارس بدان دست پیدا میکنند.

  سلام
  مرحبا بناصرنا
  یا حق
  من نظرم رو گفتم ..علاقم به تاریخ ایران وایرانی کم نمیشه با نظرات بعضی از دوستان......................در جواب اون دوست باید بگم ما اول ایرانی بودیم وبعد مسلمون شدیم یا مسلمونمون کردند...حالا شما ایرانی پرست وفارس پرست نیستید مشکل خودته چون احتمال داره اصلا رگ وریشه ایرانی نداشته باشی؟؟؟!!!!
  یه خورده تعصبات دینی رو بگذارید کنار و با منطق باشید....بااسم  عربی چیزی درست نمیشه وکسی عاشق اسلام نمیشه.. مگر اعراب اسم ایرانی میزارن رو بچه هاشون که شما دوست داری اسم عربی بزاری....جز اینکه مزحکه دست این اعراب وحشی ملخ خور میشیم ؟این رفتار شماست که دیگران رو به اسلام میکشونه وعلاقه مند میکنه وزنده نگهش میداره...نه اسم عربی...بازخورد رفتار شما تندروها الان خالی شدن مساجد هنگام نماز در این سالهای گذشته هست..باقی رو هم تا آخر خودتون بخونید چی میشه...

  با سلام
  هر چیزی نمادی داره
  از نمادهای اسلام هم اسمهای اسلامیه!
  لطفا اسلام را با عربیت خلط نکنید!
  نتیجه ایران گرائی شما این است که نصف جمعیت ایران (آذری زبانهای عزیز!) که آریایی نیستند ایرانی نباشند!
  از فحوای جملات شما هم فهمیده می شود که من را که مفتخر به سلاله النبی بودن و سیادت هستم را ایرانی اصیل نمیدانید!!!! که البته اصلا بریم مهم نیست چون افتخارم به اسلام است و ایران اسلامی! ایران منهای اسلام!
  کمی منطقی باشید
  اگر من در دفاع از اسلام تندرو هستم شما هم در نژادپرستی تندرو هستید!
  اصلام با تعصبات قبیله پرستی پا نژاد پرستی مخالفت کرده و شما حق ندارید به عربها یا هر قومیت دیگری توهین کنید همانطور که آنها هم چنین حقی ندارند!
  در ضمن کجای نقل احادیث تند روی است که به مذاق شما خوش نیامده!؟؟؟
  خالی شدن مسجدها سببش تبلیغات گسترده مسموم و کمکاری و سکوت امثال بنده و دست روی دست گذاشتن مسئولین مربوطه است که حالا باید بخاطر نقل چندتا حدیث باید برچسب تندروی و ... از امثال شما برادر گرامی را بشنویم !
  سلام
  اسم هایی مثل محمد وعلی وزهرا برای ما اسمهایی اسلامی وشیعی هستن،پس مااصلا به اینکه عربین یا عجمی کاری نداریم...بااین حساب پس باید بگیم قرآن هم چون به زبان عربیه به ما ربطی نداره؟؟!!
  درضمن اینکه مابگیم دروحله ی اول ایرانی هستیم بعد مسلمان به نظر من یه نوع نژادپرستیه،چون فردای قیامت نمیگن آهای ایرانی بااونهمه تمدن بپر بروتو بهشت!!!پس برا اون دنیا باید این چیزارو بذاریم درکوزه آبشوبخوریم...
  چه ایرانی باشی چه امریکایی چه افریقایی یااصلامال قطب شمال وجنوبم که باشی آخرش ملاک ومعیار فقط دین وایمانته...ملاک شیعه ی اثنی عشری بودنته...
  پس بااین تفاسیر ملاک ماعربی بودن یک چیز نیس،اسلامی بودنشه...
  بعدشم اینجورجاها به نظرمن دیگه باید به دلت رجوع کنی...ببینی بیشترعاشق کوروش کبیرتی یا بیشتر عاشق امام حسینت...
  تصمیم با خودته...
  یه محب واقعی کسیه که عشق به محبوبش توی همه ی اعمال ورفتارش متجلی باشه...
  والا...دیگه خود دانی...!


  سلام علیکم
  مرحبا بناصرنا
  نهایت حرف این عزیزان همین است که قرآن عربی است و مال عربها و اسلام هم مخصوص آنها!
  سعیده هستید! سعید هم باشید در دنیا و آخرت
  یا حق
  اقا مجید راست میگه اسم عربی ایرانی هیچ توفیری نداره.در ضمن برادر پاسخگو شم هرچی هم زور بزنی نمیتونی منکر تاریخ بزرگ وتمدن پیشرفته ما بشی.تو فقط وسعت کشورتا در قدیم با الان مقایسه کن بسه.حتما اعراب وحشی تاریخ  تمدن دارند.اره؟
  سلام
  اگر توفیری نداشت این همه حدیث در مورد اسامی نیک وجود نداشت!
  من منکر تمدن پیشرفته تر و غیر قابل ایران با قبائل نیمه وحشی جاهلی اعرابی نیستم!
  ولی این را هم می دانم که اسلام با همان قوم وحشی کاری کرد که قرنها بر قسمت بزرگی از دنیا سروری کردندو تمدن بسیار بزرگی بوجود آوردند!
  در ضمن به نظر حقیر کشور گشائی های عربهایی که فقط اسمشان مسلمان بود نه تنها برای اسلام واقعی مفید نبود بلکه به ضرر اسلام تمام شد.
  ج.ن اسلام واقعی به دنبال صدور اسلام به زور شمشیر نیست!
  و اگر این جماعت به روی غیر مسلمانان شمشیر نمی کشیدند الان تمام دنیا مسلمان بودند!
  ولی این را هم می دانم که اسلام با همان قوم وحشی کاری کرد که قرنها بر قسمت بزرگی از دنیا سروری کردند...


  مغولها هم همین کار را کردند...
  سلام
  اتفاقا مغولها تحلیل رفتند و سریع نابود شدند!
  به این معنی که وحشی گری آنها به برکت همین اسلام (اسلام ناخالص) از بین رفت و مسلمان شدند! خیلی زود که به یک قرن هم نرسید!
  مغولها بعد از حمله به جهان اسلام تحت تاثیر قرار گرفته و مسلمان شدند!!! ولی چرا مسلمانها که به ایران حمله کردند! تحت تاثیر آن تمدن خیالی قرار نگرفته و زرتشتی نشدند!؟؟؟؟

  تمدن خیالی؟؟؟چیزی ندارم بگم...همون تاریخ بخونی بهتره.
  سلام
  یکی از مظاهر تمدن قدرته
  و اگر چنین چیزی وجود داشت چرا در عرض چند سال کلا از بین رفت!!!! و چیزی از آن باقی  نماند!
  باز هم عرض میکنم اگر کشور گشائی مورد تائید اسلام بود حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله و یا حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در مدت حکومتشان حتما این کار را می کردند!
  یا در نامه هایشان به سلاطین جهان مبنی بر پذیرش اسلام حتما آنها را در صورت عدم پذیرش تهدید به حمله می کردند که چنین چیزی هم وجود ندارد!
  لعنت خدا بر تمام کسانی که اسلام  را از مسیرش منحرف کردند!
  لعنت خدا بر تمام کسانی که برتری عرب بر عجم (نژادپرستی) را مطرح کردند!
  که حالا بحث به این برسد که مسلمانان به اسمهای اسلامی بگویند اسم عربی!
  مجید دلبندم 90 درصد دخترایی که سر از کنار خیابون درمیارن از خانواده همین روشن فکرا با اسمی شیک هستن. نظرت برا خودت محترم ولی سعی نکن تحمیلش کنی که گناهت بیشتر بشه معلومه تحت تاثیر تبلیغات مسموم ماهواره ای ضد دینی قرار داری و شبکه من و تو را زیاد می بینی. ببین نوش جونت با لرزشم بشین.
  سلام و درود بر شما
  موفق باشید
  مرحبا بناصرنا
  خودمونیم ها!! موندم اگه بعضی ازماایرانی ها همین تمدنی که انقدبهش مینازیم رونداشتیم الان باید به چه امید زنده بودیم...؟؟!
  واقعا این بحث تمدن دیگه خیلی تکراری شده،غیرازاین دیگه چی تو چنته داریم؟؟
  رفتم نقشه ی ایرانو نگاه کردم چقد بزرگ بوده ولی یه چیز دیگه روهم داد میزد...اینکه چقدر بی عرضه بودیم که حالا خاک کشورمون شده اینقد...
  والا من به هیچ وجه طرفدار اعراب نیستم،برای من فقط وفقط دین ومذهبم ملاکه ولی انقد که بعضی ازاین هموطنامون دارن فقط به گذشته وتمدنشون!!مینازن دیگه داره حالم بهم میخوره...
  جان مااین بحث تکراری روول کنین!یعنی ما ایرانی ها دیگه هیچی نداریم جزهمین تمدن!!؟؟
  تازه وقتی هم بهشون چیزی میگی بعضیاشون سریع برمیدارن میگن ما دراصل ایرانی بوندنتون شک داریم...
  نه فقط تو وفامیلات ایرانی هستین!!ما مال ناف سیبری هستیم!!!
  عصبانی میکنن آدمو...
  سلام
  اگر فقط ایران گرائی (به معنی همون ایران بزرگی که نقششو دیدید) باشه خیلی خوبی چون معنیش میشه همبستگی بین تمام اقوام ایرانی ازقبیل فارس و ترک و کرد و آذری وعرب و لر و بلوچ و... و همچنین مسلمان و غیر مسلمان ، شیعه و سنی و...
  ولی متاسفانه اینطور نیست پشت صحنه این افکار آریایی گرائی‌ و فارس گرائیه
  اتفاقا به گوش بقیه هم خونده اند که تو کردی چرا زیر سلطه فارس باشی!؟؟
   تو ترکی یا آذری هستی چرا زیر سلطه فارس باشی!؟؟؟
  تو بلوچی ، ترکمنی ، سنی هستی! چرا زیر سلطه فارس و شیعه باشی!؟؟؟
  آخر شاهنامه خوش باشه!!
  تو یک سایتی خوندم که طرفدارهای تیم تراکتور سازی تبریز (البته انشاءالله عده ای اندک و فریب خورده) خود را آذر بایجانی می دانند نه ایرانی!!
  پشت سر همه این قضایا فقط یک تفکر شیطانی وجود داره و اون هم فتنه گری و تفرقه افکنی!
  پس منشا همه اینها یکی است !
  انشاءالله خدا همه ما را از جهل و نادانی نجات بده!
  حامد جان عزیزم شما هم مثل اینکه ماهواره نگاه میکنی ها !!! ای کلک!!! 
  ولی یه چیزی جدا از شوخی چرا میگی تحمیل ؟! من هم مثل دوستانت در این سایت  نظرم رو گفتم..البته   اگر نظر من هم نسبت به اونها تحمیل نباشه اونها هم نباید به اسم اسلام چیزی رو به ما بخورونن وتحمیل کنن....در ارتباط با اون حرف (بد) شما (که90 درصد دخترایی که سر از کنار خیابون درمیارن از خانواده همین روشن فکرا با اسمی شیک هستن) مثل اینکه خیلی در این امر تبحر داری؟؟!!!!
  ولی لازم به یادآوری که یه نگاهی هم به شناسنامه های اونها میکردی ومیدیدی که تو شناسنامشون چقدر قشنگ اسم  اسلامی دارن که شما ها بهش افتخار میکنید......شما هم احتمالا تحت تاثیرشبکه های جمهوری اسلامی و بخش خبری بیست وسی ومیزگردهای به اصطلاح روشنفکری که به اسم دین واسلام در تی وی ریش   برگزار میشه هستید...که گناهش بیشتره..ببین نوش جونت

  لطفا با ذکر منبع انتشار دهید 313sardar.blog.ir

  لطفا با ذکر منبع انتشار دهید 313sardar.blog.ir
  سعیده خانوم شما عصبانی نشو....چی برامون گذاشتن که بهش بنازیم....شما به چه چیزت وچه تمدنت مینازی.....فقط دین ومذهبت؟ما هم مسلمانیم فکر نکن نامسلمانیم....خوب میدونید که اعراب در هنگام حمله به ایران چه جنایاتی به وجود اوردن....وقتیکه رسیدن به جلگه خوزستان گفتن این همان بهشتی است که محمد وعده داده بود ..آب وهوای خوب وسرسبز با زنانی زیبا رو سفید...زنان ودختران ایرانی رو به بردگی بردن و پسر بچه هارو به غلامی وهرکاری که دلشون خواست کردن. اینها بعدا در حمله کشور دوست وبرادر عراق به کشورمون هم اتفاق افتاد...تاریخ طبری رو بخون البته اگه گیر اوردی 550هزار تومان قیمتشه....
  سلام
  برادر مسلمان همه اینها قبول و مربوط به عربهای جاهلیه نه اسلام!
  فقط اسمشون مسلمان بود دقیقا مثل صدام!
  این نباید دلیلی بشه برای دور انداختن و ترد اسامی اسلامی که هر کدام نمادی هستند برای اسلام!
  دوست عزیز (پاسخ)در ارتباط با تراکتور واقعیت داره سایت یوتییوب روببین سرچ کن پیدا میکنی البته اگر فیلتر شکن دارید..
  درارتباط با گفته شما که میگید (آخر شاهنامه خوش باشه!!) میدونید که چرا میگن آخر شاهنامه خوشه....البته این گفته اعراب بوده که الان هم مردم میگن و ورد زبونشونه هم ایرانیها وهم اعراب. میدونی چرا  ؟ چون ایرانیها در آخر شاهنامه از اعراب شکست خوردن طبق گفته فردوسی بزرگ..واین شد دست مایه اعراب برای مسخره کردن ما ایرانیها چون خیلی به شاهنامه فردوسی مینازیدیم...لطفا این کلمه رو نگین واطلاع رسانی کنید..
  واما...پشت سر همه این قضایا هیچتفکر شیطانی وجود نداره که شما میگی ..نه فتنه گری نه  تفرقه افکنی...همه این قومها زیر پرچم ایران بودند و هستند من خودم لرزاده هستم...حالا کاری نداریم به تعدادی خود فروخته ترک ... وباقی موارد هم تفرقه شیع وسنی هستش که انداختن ودر پشت این تفرقه دینی سازه جدایی میزنن..ایشالله خدا به همه آگاهی بده......
  جهل بده وبدتر ازاون درجهالت مردن..علی(ع)

  لطفا با ذکر منبع انتشار دهید 313sardar.blog.ir 

  لطفا با ذکر منبع انتشار دهید 313sardar.blog.ir

  لطفا با ذکر منبع انتشار دهید 313sardar.blog.ir
  اون کسی که گفت زنا با اسم ایرانی بدکاره اند (حامد)...تو اولا شعور درست حرف زدنا یاد بگیر و دوما بفهم که تو ی جمع چه جوری حرف بزنی بعد بیا نظر بده.اوکی؟
  دقت کردی بعضی ها توهم می زنند؟
  اگه یکی دست کرد تو دماغش میگن الان که ی توطئه بر علیه ما از توش در بیاد....
  آقاجون زیاد خوددا حساب کردی...
  ؟؟؟؟
  آقاجان مااصلا چیکارداریم به عربا؟؟اصلا بحث ماعرب نیس.بحث اسامی اسلامیه.
  چرا بحثو پیچیده ش میکنین؟؟!کی گفته هرکی عربه بده هرکی غیرعربه خوبه یا بالعکس؟
  والا من که هرچقد تو قرآن نگاه کردم جایی ندیدم نوشته باشه ان اکرمکم اعرابکم!!یا ان اکرمکم فارسکم!! یا ان اکرمکم ترکمنکم!!....
  فقط نوشته بود "ان اکرمکم عندالله اتقاکم"(حجرات آیه 13)
  دیگه خود دانید...انقدم همه چیزو باهم قاطی نکنین...
  سلام. مطالب بسیار عالی و پرکاربرد پیشنهاد می کنم این مطالب رو به صورت
  PDF لینک کنید.
  بنظرم ترجیحا اسم ایرانی انتخاب کنیدهیچ دلیلی نداره اسم عربی استفاده کنیم
  نظرتان محترم
  اما دلایل بسیاری وجود دارد که بهتر است اسم اسلامی انتخاب شود.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  پیش به سوی تولد و تربیت سردارن سپاه مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه)
  چه کنیم که فرزندانی صالح و سالم داشته باشیم!؟؟
  شعارهای ما:
  اولین قدم برای داشتن فرزند سالم و صالح انتخاب همسر شایسته است!
  فرزند سالم در خانواده سالم !
  تقوا و زندگی سالم = فرزندان صالح
  فرزند آیینه تمام نمای والدین است
  فرزند بیشتر آینده ای بهتر (البته نه در هر منطقه و نه در هر خانواده!! قشر متدین و فرهیخته جامعه که توانایی تربیت فرزندان سالم و صالح را دارند در صورت کم کاری روز قیامت یقینا مسئول خواهند بود!)
  Designed By Erfan Powered by Bayan